LV   RU
. gada

Dzīvesprieks ir ne tikai veselības liecība, bet arī pats iedarbīgākais līdzeklis, kas atpestī no slimībām.

Smailzs

Reklāma
reklama1
Galerijas
fotogalerijas 166x120 4
Vārda dienas
Šodien: Centis, Gotfrīds, Vents

Rīt: Ella, Elmīra
Nedēļas citāts

«SIA «Rēzeknes satiksme» griezusies ar priekšlikumu paaugstināt pilsētas sabiedriskā transporta biļešu cenas. Pašlaik uzņēmumam uzdots līdz jūnijam sagatavot biļešu cenu paaugstināšanas pamatojumu, kā arī aprēķinus kā sabiedriskā transporta biļešu cenu paaugstināšana ietekmēs klientu skaitu un uzņēmuma ienākumu apmēru»,


Rēzeknes domes priekšsēdētājs
A. Bartašvičs.

Komentāri(2)

Nedēļas skaitlis

Rēzeknē plānots paaugstināt ūdensapgādes pakalpojumu tarifus par gandrīz 50%.

Komentāri(0)

Transporta saraksts
bus
Aptauja
Vai Jūs uztrauc Krievijā notikušās politiķu slepkavības?
 
Balsotāju skaits: 16
Laika ziņas
Rēzekne
1°C
 
TV programma
tv1
Arhīvs
< marts 2015 >
P O T C P S S
            1
2 3 4 5 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Otrdiena, 07 maijs 2013 11:58
Iesaki rakstu:

rez.slimniica«Darbs tikai divas dienas mēnesī, bet alga – divi tūkstoši latu, piemaksa – vairāk nekā 600 latu par personīgā transportlīdzekļa izmantošanu.» Šķiet, ka tāds varētu izklausīties ideālā darba sludinājums. Taču tā ir realitāte Rēzeknes slimnīcā. Šādu un vēl līdzīgu lēmumu dēļ, Rēzeknes slimnīcas vadībai pārmet naudas izšķērdēšanu, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums «De facto».

Pirms nepilniem trīs gadiem, kad pēc nesaimnieciskas rīcības Rēzeknes domes deputātu uzticību bija zaudējis iepriekšējais slimnīcas vadītājs Jānis Jukna, amatā iecēla Diānu Gavari – Karpovu. Taču strādājošo neapmierinātība ar valdes locekles pieņemtajiem lēmumiem rada bažas, ka viņu sagaida priekšgājēja liktenis. «Es pieprasu atstādināšanu, jo viņa neatbilst ieņemamajam amatam,» paziņo Rēzeknes slimnīcas arodorganizācijas priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja Jeļena Stepule («Tautas kontrole»).

Pērn uz pāris mēnešiem Gavare - Karpova izveidoja jaunu amatu – sabiedrisko attiecību speciālists, tajā iekārtojot savu meitu Ievu. Pēc tam, kad par to radās pastiprināta sabiedrības interese, šo amatu likvidēja. Savukārt projektu vadītājas amatā nokļuva Gavares – Karpovas paziņa rīdziniece Ineta Ulase. Iesākumā viņu pieaicināja kā konsultanti dažādos projektos, bet vēlāk - noslēdza darba līgumu ar mēnešalgu 1 964 latu apmērā. Turklāt iestādes arodorganizācija konstatējusi, ka Ulase slimnīcā atrodama vien divas reizes mēnesī, lai gan līgumā un darba laika uzskaites kartē lasāms, ka Ulase šeit pavada katru dienu astoņas stundas.

Līdzīgā izdevīgā pozīcijā iecelta arī daugavpiliete Jeļena Civako. Viņa ir Gavares – Karpovas vietniece stacionārajā daļā. Arī Civako katru dienu slimnīcā sastapt nevarot. Toties abām darbiniecēm ir vēl kāda privilēģija – viņām kompensē izmaksas par personīgā transportlīdzekļa izmantošanu. Kompensācija ir iespaidīga – katrai pie algas pieskaita vēl 630 latu mēnesī. Tas ir teju tikpat daudz, cik vidējais ārsta atalgojums slimnīcā.

Tikmēr pilnīgi citāda attieksme esot pret tiem, kuri cenšas iebilst, viņuprāt, nepilnīgajiem lēmumiem. «No slimnīcas galvenā ārsta uz morgu par sanitāru,» tā bijušais Rēzeknes slimnīcas galvenais ārsts Jāzeps Korsaks («Rēzeknes koalīcija») īsumā atstāsta savu karjeras kritumu. Korsaks savu atlaišanu no veselības aprūpes dienesta vadītāja amata apstrīdēja tiesā. Latgales apgabaltiesa lēma par labu viņam –  Korsaks ir jāatjauno darbā. Taču slimnīca spriedumu pārsūdzēja.

Tiesāšanās norit ar vēl vienu darbinieci. Staru diagnostikas nodaļas reģistratorei, atgriežoties no bērnu kopšanas atvaļinājuma, darba vairs nebija. Tā vietā viņai piedāvāja vakances – virtuves strādniece, veļas mazgātāja, vai uz laiku administratores amatu, kamēr tā devusies bērna kopšanas atvaļinājumā. «Šis gadījums ir uzskatāms piemērs diskriminācijas aizlieguma pārkāpumam, kad darba devējs formāli atjauno darbā un nākamajā dienā tiek likvidēts attiecīgais amats, nenodrošinot Darba likumā noteikto pienākumu - saglabāt to pašu vai līdzvērtīgu darbu,» situāciju raksturo Tiesībsarga tiesiskās vienlīdzības nodaļas vadītāja Šarlote Bērziņa.

Turklāt Rēzeknes slimnīca atkārtoti nav reaģējusi uz tiesībsarga lūgumu atbildēt uz virkni jautājumu. Tāpēc nav pārsteigums, ka Gavare - Karpova izvairījās savu viedokli paust arī raidījumam «De facto». Pagājušajā nedēļā «De facto» sazinājās ar  Gavari – Karpovu, lai informētu par savu ierašanos. Taču viņa interviju atteica. Saprotot, ka «De facto» dosies uz slimnīcu tik un tā, Gavare – Karpova tur vairs nebija sastopama.

«Rēzeknes slimnīca» ir pašvaldības iestāde, kur kapitāldaļu turētājs ir pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs. Viņa preses pārstāve jau pagājušajā «De facto» raidījumā paziņoja, ka Bartaševičs līdz pirmajam jūnijam ar medijiem nerunās. Lai gan Gavare - Karpova vēlēšanās nekandidē, viņa izvēlējusies tādu pašu taktiku. Turklāt Gavare – Karpova nevis skaidro notiekošo viņas vadītajā iestādē, bet cenšas visu pārvērst par atsevišķu darbinieku priekšvēlēšanu aģitāciju. Telefonsarunā ar «De facto» viņa ir kodolīga: «Pēc pirmā jūnija es būšu ar jums gatava runāt. Tagad gan nē. Tā ir priekšvēlēšanu aģitācija, kuru jūs mēģināt noslēpt šajā sižetā. Es būšu spiesta par to ziņot attiecīgajām institūcijā.»

Tikmēr Gavarei – Karpovai pārmet gan dārgas aparatūras iegādi, kuru nespēj uzstādīt, gan necaurspīdīgos iepirkumus, kā arī nepilnības, apgūstot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus. «Mēs, pirmkārt, gribētu redzēt, ko Rēzeknes dome atbild. No tā mēs varēsim izanalizēt, vai tā pašvaldības funkciju pilda pienācīgi, vai arī saskatāmas nolaidības pazīmes,» par uzsākto pārbaudi stāsta VARAM pašvaldību departamenta direktora vietnieks Toms Ķikusts.

Turklāt Rēzeknes slimnīcas nebūšanas nokļuvušas arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzeslokā. «Šobrīd pārbaude notiek par valsts amatpersonu darbību saistībā ar rīcību par finanšu līdzekļiem,» paskaidro KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs. Rēzeknes dome uzsākusi revīziju slimnīcā. Taču tā vien šķiet, ka dome nebūs ieinteresēta rezultātus atklāt līdz pašvaldību vēlēšanām.

Autors: De Facto

Izlasīja: 3374
 

Komentāri 

 
0 18 #1 gun 2013-05-07 12:17
Tiko bija vakanču gadatirgus atpūtas parkā.Varbūt ir palikusi vēl kāda zelta vakance Rēzeknes slimnīcā?
Citēt
 
 
0 22 #2 janis.. 2013-05-07 12:30
Nu noteikti ir vel vakances Rezeknes slimnica gan citas pasvaldibas iestades,tik ir nosacijums jabut nu loti lojaliem saskanas centram un knazam Bartasevicam...
Citēt
 
 
24 7 #3 ha-ha 2013-05-07 12:31
Jā, Stepule par katru cenu grib pie siles!Viens raksts pēc otra- laikam pat gulēt nesanāk naktīs, rakstot savus garadarbus, tapēc jau tik žultaini un bezjēdzīgi sanāk. Izgulies, Ļenočka, varbūt ar svaigu galvu ienāks prātā arī kāda sakarīga doma!
Citēt
 
 
3 29 #4 to haha 2013-05-07 13:51
Gavare -karpova domāja ka Rēzeknes slimnīcā varēs saimniekot kā Rāznā . Tur arī viena persona ilgus gadus saņēma atalgojumu - uzvārdu neteikšu .
Un paldies Stepules kundzei par darbu .
Citēt
 
 
3 17 #5 rezekniete 2013-05-07 14:05
Koristi , ko jūs izdarījāt ? Kadai iestādei veltīt smagi nopelnīto balvu ?
Citēt
 
 
1 23 #6 pylokit 2013-05-07 17:45
doloj karpovu ,bardak v boljnice
Citēt
 
 
17 5 #7 juris 2013-05-07 19:49
klaji meli un netaisnība tautas kontrole vai jums nav nekādas ētikas
Citēt
 
 
2 18 #8 Taxi 2013-05-07 20:04
Tas taču ir 63000 latu gadā, 252000 četros gados. Un tas ir tikai vienā iestādē. Pzdc
Citēt
 
 
2 17 #9 anzelika 2013-05-07 20:05
Citēju juris:
klaji meli un netaisnība tautas kontrole vai jums nav nekādas ētikas

Ludzu paradiet vai pastasties,kas isti neatbilst patiesibai?Kapec Gavares kundze neko nevareja atbildet zurnalistiem?Tiekas tikai tad ar viniem,lai pastastitu savus brinumstastus un kadu apmelnotu...
Citēt
 
 
2 12 #10 Doma 2013-05-07 20:19
Citēju juris:
klaji meli un netaisnība tautas kontrole vai jums nav nekādas ētikas

Vai tev vajadzīgi pierādījumi? Pajautā revīzijas komisijai, lai parāda.
Citēt
 
 
0 12 #11 to haha 2013-05-07 21:02
Citēju ha-ha:
Jā, Stepule par katru cenu grib pie siles!Viens raksts pēc otra- laikam pat gulēt nesanāk naktīs, rakstot savus garadarbus, tapēc jau tik žultaini un bezjēdzīgi sanāk. Izgulies, Ļenočka, varbūt ar svaigu galvu ienāks prātā arī kāda sakarīga doma!

Tu domā Stepulei ir slikti jāguļ? Var būt lai meitenes slikti guļ, jau laiks. Te neiet runa par Stepuli kā tādu, bet gan par problēmu, jo Stepule ir tikai instruments kā tas viss nača gaismā.
Citēt
 
 
0 20 #12 nons 2013-05-08 05:38
Vai gavare un Co apjauš ko dara un kāds būs rezultāts pēc vēlešanām, kad būs revīzijas rezultāti zināmi, domā noslēpties Rāznā? Neizdosies.
Citēt
 
 
5 5 #13 hi 2013-05-08 05:50
Citēju nons:
Vai gavare un Co apjauš ko dara un kāds būs rezultāts pēc vēlešanām, kad būs revīzijas rezultāti zināmi, domā noslēpties Rāznā? Neizdosies.

un kur Juknas un stepules laika revīzijas rezultāti runā ka arī ir ko redzēt
Citēt
 
 
2 7 #14 Nr.13-tajam 2013-05-08 07:04
Citēju hi:
Citēju nons:
Vai gavare un Co apjauš ko dara un kāds būs rezultāts pēc vēlešanām, kad būs revīzijas rezultāti zināmi, domā noslēpties Rāznā? Neizdosies.

un kur Juknas un stepules laika revīzijas rezultāti runā ka arī ir ko redzēt

Ir zināms, ka šādu domes revīzijas aktu nav, jo nekas tur netika atklāts. Tā ir kārtējā nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšana,jo akta nav un lietas nav. Vai tiešām Stepule tagad izrādīsies bija krutāka par Juknu? Vai tiešām Stepulei bija tik liela teikšana, ka Juknu varēja neņemt galvā. Smieklīgi!
Citēt
 
 
2 17 #15 KISA 2013-05-08 08:42
nu cik var ņemties par to Stepuli un Juknu, par kaut kādiem pāris niecīgiem braucieniem uz ārzemēm! Stepules aldziņa, nu smieklīgi, kaut kādi pārs simts lati. Nu nevajag salīdzināt Gavares uzpūsto algu un kompensāciju apmērus. Mērogs cits! Kad Juknu noņēma bija domes revīzija uz revīzijas. Jau tad Gavare visus bija iesniegusi prokuratūrā un visiem draudēja ar kriminallietām. Ka tik tagad nesanāk otrādi. Tūlīt Gavarei tiks aplauzti zobi un nāksies atbildēt par Korsaka neligumīgo atbrīvošanu no amata, samaksāt visas kompensācijas, ieskaitot moralo kaitējumu, un atbildēt par apmelošanu!
Citēt
 

Pievienot komentāru

publika.lv neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā publika.lv patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju.


10 + 5 =

ukash vpills ukash satış ukash card ukash kart full film izle elektronik sigara red kiwi sohbet